Bilo koje godišnje doba idealno je za obilazak muzeja u Zagrebu i istraživanje novih okusa u Franko’s Pizza & Baru. U Frankos’u ćete naići na neodoljiv izbor raznovrsnih pizza, od onih klasičnih, tzv. Old School pa do veganskih, ali i potpuno modernih, maštovito složenih i originalnih pizza. Namirnice od kojih se pripremaju su visoke kvalitete, a sastojci su kreativno i domišljato birani, uz zanimljive i primamljive nazive pizza koji daju dodatni čar. Budući da su porcije obilne, preporučuje se opuštena šetnja nakon obroka. Gdje se uputiti nakon uživanja u hrani, otkrijte u nastavku.
Specijalna ponuda jedinstvenih okusa za najzahtjevnija nepca
Pizza Summer in Siam je pravo remek-djelo okusa, pripremljena od najfinijih sastojaka kao što su San Marzano rajčice u češnjaku i vinu, pečena paprika, Fior di latte mozzarella, tigraste kozice, mini paprike, svježi mladi luk i pikantni med. Ni obožavatelji profinjenih sireva nisu izostavljeni iz specijalne ponude. Pizza Island 14 sastoji se od četiriju vrsta sira s otoka Paga. U ovu pizzu se ne stavljaju bilo kakvi sirevi, već oni koji će zadovoljiti i najzahtjevnija nepca: paški sir (ZOI) star minimalno 6 mjeseci – Kotarac, sir Žigljen iz komine od maraske, Skuta s Paga (PDO) stara više od 6 mjeseci – Kotarac, Žigljen koji je sazrio u kožici od trešnje maraske i obična skuta. Ukusno i za prste polizati, zar ne?
A tu su i pizze Easy Daisy, Wild Wild Boar, Creamy Baranja, After Rain i mnoge druge koje samo čekaju da ih otkrijete. Ovi nazivi zagolicat će vašu maštu, a vjerujemo da ćete i uživat u novim okusima. Za ljubitelje prirode tu je pizza Deep in the Woods, koja je prava šumska poslastica s Fior di latte mozzarellom, vrganjima, crnim tartufom, dimljenim obrazima crne svinje i bosiljkom. Idealna je za degustaciju u jesen kada ima još svježih vrganja.
Osim pizza, na jelovniku su i fine tjestenine i ulična jela poput spring rollica, nugettsa i loptica od mozzarelle, zatim plate s delikatesnim narescima, jako fine salate i kolač po izboru kuće.
Od tjestenina preporučujemo Canellonne s piletinom od talijanske kobasice Salsiccia, dimljenih obraza crne svinje (guancale) u umaku od tri vrste paprika i s fusilima, ali zapravo, što god odabrali, uživat ćete jer u Frankos’u uvijek imaju nešto novo na jelovniku.
Radnim danom od 12 do 15 sati možete ručati uz dnevno jelo po izboru chefa i nekoliko drugih odabranih jela koja nisu u standardnom jelovniku.
Franco’s Kid’s Menu s kojim nećete pogriješiti
Za one najmlađe, osmišljen je dječji meni s kojim nećete pogriješiti jer su sastojci kvalitetni i birani po ukusu djece. Dječja Old School pizza sastoji se od Fior di latte mozzarelle, šunke i pelata. Ova jednostavna kombinacija vrlo je čest odabir mališana.
U ponudi je i Dječja Napoletana sa San Marzano rajčicom, Fior di latte mozzarellom, šunkom i Praga dimljenom šunkom, za one koji vole malo jače arome. Za prste polizati su i Franko’s Nuggetts, pileći nuggetsi u cornflakesu s krumpirićima koje djeca obožavaju te pommes frites, omiljena dječja poslastica.
Uz jela se možete osvježiti i zaista širokom ponudom pića – vina i piva te cijeđenim sokovima za najmlađe.
Cijeli jelovnik i cijene možete pogledati ovdje.
Slovi za jednu od najboljih 50 pizzerija u Europi!
Od 2021. godine Franko’s Pizza & Bar je proglašen prema izboru Acqua Panne i San Pellegrina jednom od 50 najboljih pizzerija u Europi i do danas drži taj status svake godine ga potvrđujući. Prošle su godine, na poznatom svjetskom natjecanju pizzaiola, Trafeo Caputo u Napulju, osvojili prvo mjesto i zlatnu medalju.
Lokacija u centru Zagreba u blizini nekoliko muzeja
Franko’s Pizza & Bar smješten je na adresi Branimirova 71, u blizini nekoliko značajnih muzeja. Najbliži je Muzej ulične umjetnosti (MUU) koji od 2012. godine vodi Ivana Vukšić. U svibnju 2010. godine održan je prvi MUU projekt „Novo lice Branimirove ulice“, kada je u Branimirovoj ulici, oslikan javni zid dug 450 metara, a danas ima više projekata diljem grada. Ovaj zid nalazi se na putu iz Branimirove prema Glavnom kolodvoru pa tako uz ugodnu šetnju možete uživati u zidnim crtežima i muralima te trodimenzionalnim instalacijama diplomiranih slikara, arhitekata i umjetnika entuzijasta.
Nastavite li šetnju dalje i uđete li u Draškovićevu ulicu, doći ćete do Tifološkog muzeja. Posjet ovom muzeju pruža jedinstvenu priliku da bolje razumijete svijet osoba s oštećenjem vida. Moći ćete istražiti svijet drugačijih čula i poistovjetiti se na trenutak sa slijepim i slabovidnim osobama, istražujući inovativne tehnologije i pomagala koja se koriste za prevladavanje prepreka svakodnevnog života. Osim toga, muzej nudi dublji uvid u kulturu, povijest i umjetnost povezanu s ovom zajednicom. No, tu zabavi nije kraj!
Spoj prirode i percepcije – otkrijte zagrebačke Muzeje gljiva i iluzija
Na adresi Splavnica 2, na putu prema glavnom zagrebačkom trgu, otkrit ćete čaroban svijet Muzeja gljiva. Ovaj muzej je pravo otkriće za ljubitelje prirode i biologije, a pruža mogućnost da istražujete raznolikost oblika, boja i svojstava gljiva. Posebno je impresivna muzejska zbirka liofiliziranih gljiva od kojih jedan primjerak pripada najvećima u svijetu.
Prošećete li s glavnog trga najdužom zagrebačkom ulicom, na broju 72 u Ilici, ne propustite priliku istražiti svijet iluzija i uživati u najvećoj zbirci holograma u ovom dijelu Europe. U Muzeju iluzija možete iskusiti vizualne trikove i optičke iluzije koje će vam otvoriti oči prema fascinantnoj prirodi našeg percepcijskog iskustva. S obzirom na to što ćete sve vidjeti, vjerujemo da ćete biti spremni za fotografiranje, samo se pobrinite da su baterije na vašim mobilnim uređajima napunjene.
Na desert u Muzej čokolade
Ako vas je u Frankos’u zasitilo glavno jelo pa niste odmah pojeli i desert, preporučujemo da se nakon šetnje zasladite u Muzeju čokolade koji je smješten u Varšavskoj ulici. Tamo ćete naučiti sve o čokoladi i njezinoj povijesti, a moći ćete kušati čak devet vrsta čokolade. Za uspomenu se možete slikati u jedinstveno uređenim prostorijama mistične prašume, raskošnog baroknog dvora ili čarobne tvornice Willya Wonke gdje možete, poput Azteka, probati samljeti zrno kakaa na metateu ili zapjeniti tekuću čokoladu molinillom… Više o Muzeju čokolade možete doznati ovdje.